Oceny

W moim zbiorze fanmisji zastosowałem własny system oceniania. Koniec z liczbowymi ocenami w stylu 7/10, które nie zawsze dają odpowiedź na to, czy warto w daną misję zagrać. Moje oceny starają się chociaż trochę naświetlić jak będzie wyglądała gra w fanmisję i czy czas grania w nią nie będzie czasem straconym. Nie jest to aluzja do misji z najniższą oceną, bo bywa tak, że jednego dnia mamy ochotę na coś ambitnego, a drugiego chcemy się po prostu powygłupiać, lub zagrać w coś na luzie :)
Oceny wystawiam ja. Oceniam tylko te misje, które przeszedłem - tzn. wykonałem wyznaczone w nich cele misji. Nie oznacza to, że przechodzę misje w stylu bardzo technicznym - Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem pasjonatem :) Oceniam zarówno fabułę jak i scenerię, dodatkowe materiały (grafika, dźwięk). Na marginesie dodam, że elementem technicznym, który najbardziej oceniam w fanmisjach jest zaawansowanie AI, "olinkowanie"; ale mimo to nie tyczy się to tak bardzo ocen wystawianych na tym blogu.

Zlecenie Bazyla - to najniższa ocena. Nie oznacza jednak misji najgorszej na świecie ;) Na mojej stronie staram się nie umieszczać misji beznadziejnych, nie mających smaku. Takie misje są poniżej owej oceny, więc Basso's Commission nie oznacza jeszcze, że dana misja jest katastrofą, lecz powiedzmy szczerze - jest słaba.

Złodziejska Robota - nic dodać, nic ująć. Misja OK. Autorzy takich misji powinni być zadowoleni z oceny, ponieważ to ocena pozytywna. Oznacza dobrą misję.

Garrett's Choice - misja, która spokojnie mogłaby się znaleźć w grze (oczywiście wykluczając fanmisje, w których nie kierujemy Garrettem). Tylko ponadprzeciętne i oryginalne misje dostają tą ocenę. Raczej każdy powinien być zadowolony z grania w taką misję. Gdy widzisz tą ocenę - możesz spokojnie ściągać - warto!

Róg Quintusa - pewien rodzaj nagrody :) Tylko misje z najwyższej półki dostają tą ocenę. To te produkcje, które zapadają w pamięć Społeczności Thiefa, misje klasyczne, innowacyjne, takie, które coś wniosły do sceny thiefowej, lub po prostu - niepowtarzalne :)

Bardzo rzadko wystawiam oceny odbiegające od powyższej listy, ale to tylko w szczególnych przypadkach ;)


Notice:
If you want to put my ratings on your website or anywhere else - feel free to place versions located below: